Protesta ne Napoli, turistët gjenden mes tyne

Disa autobusë me turistë janë gjetë në mesin e protestuesve në Napoli, të cilët kundërshtuen vizitën e Kryeministrit italian Mateo Renzi, në Napoli.

Policia hodhi gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve për me i shpërnda ata.

Agjencia italiane e lajmeve thotë se trazirat filluen kur policia provoi me i largue nga rruga ata, pastaj filluen me gjuejt në drejtim të tyne me gurë dhe shishe qelqi.

Për shkak të protestave u bllokue trafiku në zonën afër detit.