Pse asht i lumtun tash Greg Delawie për Kosovën?!

gregdelawieee

Ambasadori amerikanë në Kosovë, Greg Delawie, ka shpërnda nji postim në rrjetin social Twitter, tue shkrue se për Kosovën ka qenë nji javë mahnitëse, mbas pranimit n’UEFA dhe rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave nga BE.

Tutje ai ka shkrue se ndjehet i lumtun për popullin e Kosovës, tue pa kaq gjana të mira që po ndodhin këtu.

 

gregtwiet

 

 

 

Shperndaje në: