Pse mungoi Teuta Rugova kur u zgjedh Veseli?

Pak momente ma parë ka rifillue mbajtja e seancës së Kuvendit të Kosovës.

Me këtë rast asht votuar me 62  vota kreu i Parlamentit, Kadri Veseli.

E ajo çfka bje në sy në këtë seancë, asht mungesa e deputetes së LDK’s, Teuta Rugova e cila ishte përfol ma së shumti për përkrahjen e dhanë për votimin e Veselit dhe qeverisë Haradinaj.

Nuk dihet arsyeja e mungesës së Teuta Rugovës në sallën e Kuvendit.

 

Shperndaje në: