Pse u ngut Opozita simbas Shefit të PDK’s!

ademgrabovci

Shefi i Grupit parlamentar të PDK’s, Adem Grabovci e ka fajësu opozitën se asht ngut me Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, tue e politizu atë.

Grabovci për ‘Epokën e re’, tha se kjo çashtje ka qenë teknike, por subjektet politike opozitare për qëllime politike e kanë politizu atë para se të vinte në Kuvend.

Ai ka bA me dije se nji pjesë e opozitës ka për qëllim destabilizimin dhe defunksionalizimin e shtetit të Kosovës.

Shperndaje në: