Publikohet foto e Zaev’it tue u lutë në nji odë shqiptare (foto)

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, asht fotografue derisa kryente rituale fetare nën shoqninë e disa personave të tjerë, të cilët besohet të kenë qenë shqiptarë, transmeton Gazeta Metro.

Publicisti nga Maqedonia, Martin Tolovski, ka publikue këtë fotografi të Zaev’it, ulun diku dhe me duert derisa imiton shoqnuesit e tij në procesin e lutjes (dua’s) që praktikohet në fenë islame.

Në këtë fotografi, shihet se me Zaev’in ka qenë edhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, si dhe disa persona të tjerë.

Shperndaje në: