Punëtorët kundër vendimit për rrximin e objektit pa leje në kryeqytet. Nuk kursehen as shamjet!

Inspektorët e Komunës së Prishtinës nën përcjelljen e forcave të Policisë së Kosovës, rrënuen sot nji objekt pa leje në lagjen “Mati 1” në kryeqytet.

Mirëpo, ky vendimi i Komunës së udhëhequn nga Shpend Ahmeti nuk u mirëprit nga pronari i objekti, dhe nga punëtorët e ndërtimit të cilët janë tue punue në këtë objekt.

Simbas tyne, objekti ka leje dhe rrenimi asht tue u ba vetëm për inate personale.

Madje nuk u kursyen as shamjet!

Për ma shumë, kqyrne videon:

Shperndaje në: