Putin e Trump sy më sy në Hamburg

Presidenti i Rusisë dhe ai i SHBA’ve, Vladimir Putin dhe Donald Trump ka m’u takue për herë të parë të Premten, më 7 Korrik në margjinat e Samitit G20 në Hamburg.

Lajmi asht ba i ditun sot nga ndihmës Presidenti rus, Jurij Ushakov.

“Asht arritë marrëveshja për takim më 7 Korrik”, ka thanë ndihmësi i Putinit, Ushakov.

 

Shperndaje në: