Putin shkon në Ankara, takohet me Erdogan

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka me takue sot në Ankara homologun turk, Recep Tayyip Erdogan, për bisedime që kanë me i prekë çashtjet e Sirisë dhe të Irakut.

Zyra e Erdoganit tha se dy liderët “kanë me i diskutue marrëdhaniet dypalëshe, ashtu si edhe çashtjet rajonale dhe ndërkombëtare”.

Shperndaje në: