Putin-Vucic po tuten se Ramush Haradinaj mundet m’u ba kryeministër i Kosovës (foto)

Mediat serbe dhe ruse nuk e kanë mirëpritë aspak lajmin se Ramush Haradinaj asht nominue për kryeministër të Kosovës nga njani bllok politik në Kosovë.

Madje, për këtë temë kanë bisedue para dy dite, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vucic në Pekin të Kinës.

Dy liderët sllavë thuhet se po tuten se zgjedhja e Haradinajt për kryeministër ka me ba të mundshëm planin për Shqipninë e Madhe, transmeton Indeksonline.

Simbas mediave ruse, Haradinaj ka me ba nji referendum të madh për bashkimin e shqiptarëve në nji shtet të vetëm.

654ryttrtrtr

Shperndaje në: