Qe çka ka me marrë Nisma prej koalicionit me PDK dhe AAK

Sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi në nji konferencë për media tha se partia e tij e ka mbështetë Ramush Haradinajn për kryeministër.

Ai ka ba publike edhe disa pjesë të marrëveshjes, gjegjëisht nga ajo që ka me përfitue Nisma për Kosovën.

“Ramush Haradinaj ka me qenë kryeministër. Na kemi me pasë zavendëskryeministrin, dhe PDK nuk ka me kandidue asnji kandidat për kryetar të Malishevës, në zgjedhje.

Shperndaje në: