Qe deri kur vlen oferta e PAN’it për Vetëvendosjen e LAA’n

Bilall Sherifi i Nismës ka thanë se PAN’i ka shprehe gadishmëni me ba kompromis tue heqe dorë nga kandidimi i Kadri Veselit për kryetar të Kuvendit, për me propozue nji kandidat tjetër, me kusht që Lëvizja Vetëvendosje! dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa me votue Ramush Haradinajn për kryeministër.

Ai ka tregue se këtë ofertë LV dhe LAA kanë me pasë në dispozicion deri më 9 Gusht. Sherifi ka thanë se LV dhe LAA nuk kanë koalicion sikurse në 2014.

Keto komente Sherifi i ka ba ne nji interviste per Epoka e Re.