Qe kur mbahet Samiti i NATO’s në Kosovë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’s, Xhavit Haliti asht tue marrë pjesë në Samitin e NATO’s që asht organizue për herë të parë në Shqipni.

Samiti ka me qenë 3 ditor dhe asht hera e parë që organizohet në Shqipni, ku asht tue marrë pjesë edhe Kosova që asht tue u përfaqësue zyrtarisht nga Haliti, raporton Indeksonline.

Ndërsa, Samiti i radhës i NATO’s në Tetor të këtij viti ka me u mbajtë në Republikën e Kosovës.

Kjo vlerësohet e arritun e madhe politike e Kosovës në raport me NATO.

Shperndaje në: