Qe kur pritet me vazhdue seanca e Kuvendit

E Marta ose e Mërkura ka me qenë dita kur ka m’u konstitue Kuvendi i Kosovës. .

Lajmi.net merr vesh nga burimet mbrenda koalicionit PAN dhe AKR’s se për datën e saktë se kur ka me vazhdue seanca konstituive, ka m’u vendos nesër në mëngjes.

Në këtë seancë pritet të konstituohet Kuvendi i Kosovës, ku do të zgjidhet Kryetari dhe Nënkryetarët.

Kryetari i PDK’s Kadri Veseli, gjatë nënshkrimit të marrëveshjes me AKR’n deklaroi se konstituimi i institucioneve tashma asht çashtje ditësh.

Njajtë kanë deklarue edhe zyrtarë të AAK’s dhe AKR’s.

Shperndaje në: