Qe kur takohen Obama dhe Putin

f_obama_putin_150928-nbcnews-ux-1080-600

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës dhe ai i Rusisë munden me u takue në samitin aziatiko-paqësor në kryeqytetin e Perusë, gjatë kësaj fundjave, ka thanë sot zadhanësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

Zadhanësi rus ka thanë se nuk asht aranzhue ndonji takim i veçantë, por presidentët kanë mundësinë me diskutue për ngjarjet ma të randësishme, gjatë samitit.