Qe kush janë fituesit për Asamblenë e Përgjithshme të Partisë Socialiste (Lista e plotë)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, i ka ba të ditun emnat e fituesve për Asamblenë e Përgjithshme, mbas votimeve në Kongres.

Rreth 1500 delegatë Kongresi nga të gjitha qarqet e vendit, votuan për përfaqësuesit e çdo qarku për anëtarë asambleje në Partinë Socialiste, mbi kritere të përcaktuara nga Asambleja Kombëtare e mbledhur në prag të Kongresit te partisë. U zbatuan me korrektësi kriteret e vendosura, disa prej te cilave ishin:
Integriteti moral dhe ligjor i figurës së kandidaturave që propozohen. Kandidaturat e propozuara për anëtarë të Asamblesë Kombëtare nuk duhet të kenë apo kenë pasur probleme me ligjin apo organet ligjzbatuese dhe të drejtësisë.
Të mos kenë status të nëpunësit civil;
50 % e kandidaturave të propozuara të jenë shoqe;
20 % e kandidaturave të jenë të moshës deri në 30 vjeç;
Duke iu përmbajtur rreptësishtë këtyre kritereve, vota e delegatëve konfirmoi 174 anëtarë asambleje.
Prej këtij numri, 50 % anëtare janë shoqe. Kjo tregon edhe njëherë përmbushjen e premtimit tonë për barazi gjinore edhe në forumet më të larta të Partisë Socialiste”, tha Klosi.

Lista e anëtarëve të Asamblesë:

Qarku Shkoder:

 

Violeta Staka; Agim Shima; Kujtim Prroni; Xheni Halili; Majlinda Lacaj; Nertila Bajrami; Sabrije Cela; Adriatik Cekaj; Mark Zhuri; Marash Kolaj; Franka Toplana

Qarku Kukës:
Elmira Braha; Bukurie Hoxha; Astrit Cengu; Ylber Duraku; Gjerovica Cakraj; Flamur Thaqi;

Qarku Lezhë:

 

Merjeme Delishi; Nevila Lika; Eduard Ndreca; Eraldo Smaci; Marie Biba; Aleksander Dodaj; Frederik Perdoci; Kristo Martinaj;

Qarku Dibër:

 

Muharrem Rama; Arben Keshi; Alma Selami; Festime Mjeshtri; Rina Hasmeta; Adhurim Lika; Flamur Meta; Valbona Kola; Suzana Pasha; Qazim Gjoni;

Qarku Durrës:

 

Anila Kapedani; Natasha Paco; Jolanda Mustafaraj; Roland Xhelilaj; Ardian Cela; Afrim Bakaj; Shpresa Domi; Indrit Buka; Gjon Bardhi; Besa Heta;

Qarku Fier:

 

Nevila Doko; Evis Sema; Fatbardha Merkaj; Luiza Strati; Baftjar Zeqaj; Ervin Bushi; Xhevit Bushaj; Andjus Olldashi; Themion Mile; Elida Gjermeni; Lindita Buxheli; Eriselda Safa; Gentjan Nushi; Afrim Dedej; Artur Cobani; Ana Nako; Avdi Snalla; Lllazar Vodo; Artan Velcani; Klarita Semanjaku; Afrim Plaka; Ermira Buzi; Nevila Voshtina; Nexhmi Sulaj;

Qarku Berat:

 

Valbona Zylyftari; Arisa Toska; Fadil Nasufi; Pelivan Sina; Sybi Shehu; Eglantina Gjika; Fatlli Adilaj; Lorena Kordha; Luljeta Xhaja; Fatos Hasanaj;

Qarku Elbasan:

 

Arben Kamami; Bukurosh Stafa; Klevis Xhoxhi; Hektor çiftja; Desantila Tahiraj; Etleva Mezini; Aferdita Dervishi; Lorenc Tosku; Kadri Kycyky; Mirela Muçaj; Endri Pepa; Alketa Bici; Dritan Bici; Brixhilda Biçaku; Rrapush Tola; Nuri Belba; Rina Bogdani;

Qarku Korçë:

 

Ana Verushi;Erjon Nexhipi; Irena Kallço; Petrika Tollkuçi; Anxhela Taho; ErjonThengjilli; Elona Katiraj; Genti Berberi; Florenc Tabaku; Jona Vina; Pranvera Begolli; Gerta Nallbati; Genti Lakollari; Astrit Agastra; Luiza Cipo; Jorgji Qirjazi;

Qarku Gjirokastër:

 

Ismail Zeko; Shpetim Novi; Argjiro Muho; Dino Selimi; Matilda Cela; Taulant Rama; Anxhela Hoxha; Dhimiter Toli; Adelina Jahollari; Dhimitraq Zoto;

Qarku Vlorë:

 

Alma Bakiu; Anila Hitaj; Frosina Londo; Laura Ferhati; Nertila Selamaj; Anduel Tahiraj; Koço Kokedhima; Shkelqim Sinanaj; Ted Nasto; Katina Nelaj; Ardit Xhafaj; Margarita Gjini; Jonida Abduli; Kasriot Shkrepa; Ilda Boçi; Sotir Davella;Altier Xhaferri;

Qarku Tiranë:

 

Alketa Hila; Blerina Doracaj; Ogerta Manastirliu; Violeta Sinoimeri; Gerta Lubonja; Kozeta Fino; Elisa Spiropali; Klotilda Ferhati; Anila Shehu; Mirvjena Xhema; Gjinovefa Kadriu; Liri Qoshi; Alma Skenderaj; Trendelina Jaku; Artan Lame; Alfred Dalipi; Krenar Canollari; Adriatik Kupi; Arben Seferi; Arbian Mazniku; Rudolf Xhillari; Ervin Shehaj; Stefan Cipa; Azbi Arapi; Eridian Salianji; Gent Myrtaj; Arli Naska; Sad Vorpsi; Elona Gjebrea; Entel Agolli; Gerta Xhakollari; Fabiola Leshi; Shpend Barameta; Irma Demrozi;