Qe kush prej NISME ju bashkue Vetevendosjes!

Ish-antaret e Kryesise se Nismes Xhevat Bislimi e Bajram Ajeti i jane bashkue sot Levizjes Vetevendosje.

 
Aderimi i tyne ne kete parti u ba sot ne nji konference per media te kesaj levizje.

 
Visar Ymeri tha se ata vete po i bashkohen VV’s sepse po ndajn te njajtat qellime qe ka levizja.

Ai tha se numri i njerëzve që do t’i bashkohen VV’s do të jetë edhe ma i madh në ditët në vazhdim.

Xhevat Bislimi tha se i ka bashkue ideali per shtet dhe per luftimin e korrupcionit.

“Dy çashtje mbeten të hapuna për shqiptarët, ai i realizimit të idealit kombëtar dhe nji barazi ekonomike shoqnore në vend”, tha Bislimi.

Bajram Ajeti tha se tue marrë seriozitetin e Vetëvendosjes në krijimin e nji shteti demokratik, i bashkohet kësaj partie.

Ajeti tha se nuk do të marrin pjesë në protestën e së Shtunës.

 

visarymeri-nisma