Qe qysh e denoi Xhavit Haliti sulmin ndaj RTK’s!

xhavit-haliti

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka reague për sulmin e mbramshëm ndaj RTK’së.

Ai e quejti akt të shëmtuem dhe sulm kundër fjalës së lirë dhe mediave të lira.

“Sulmi i mbrëmshëm ndaj RTK-së, është akt i shëmtuar, është sulm ndaj fjalës së lirë dhe medieve të lira. Ftoj organet e rendit që sa më parë ta zbardhin këtë akt, kurse autorët të marrin dënimin e merituar, konform ligjeve në Kosovë”, shkruen Haliti në Facebook.

Shperndaje në: