Qe qysh u rrxu aeroplani me futbollistët brazilianë n’Colombia (video)

Kanë dalë pamjet e para të aeroplanit i cili asht rrxue sot në Colombia

Aeroplani qe barte futbollistët e ekipit të Chapocoenses, që luejti në finalen e kupës së Amerikës së Jugut me ekipin e Medellin Atletico Nacional.

Të paktën 10 njerëz janë plagos dhe u dërguen në spital gjersa n’aeroplan gjendeshin 72 persona dhe 9 anëtarë t’ekuipazhit.

Me këtë aeroplan kujtojmë se udhëtuen këtë muej edhe futbollistët e kombëtares së Argjentinës.

Shperndaje në: