Qe sa ditë paraburgim ka kerkue Prokuroria për Azem Sylen!

azemsyla

Prokuroria Speciale e Kosovës ka kerkue 30 ditë paraburgim për ish deputetin e Kuvendit të Kosovës, Azem Syla.

Syla asht arrestue nga autoritetet e EULEX’it.

Prokuroria e ka arsyetue kerkesën me peshën e veprës së kryeme nga ish-deputeti i PDK’s dhe me ndikimin qe ka ai.

Syla dyshohet për krim t’organizuem, shpëlamje parash e vepra tjera të randa.

Dyshohet se ka drejtue nji grup të madh kriminal.

Shperndaje në: