Qe sa ka me zgjatë ceromonia për Thaçin!

thaciiiipresident

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Adri Nurellari, thotë se do të ketë shumë mysafir dhe delegacione qe do të vinë nga mbanë bota në ceremoninë inauguruese të zgjedhjes se Thaçit president.
Simbas tij, tashma të konfirmueme janë presidentja e Krocisë dhe ai i Shqipnisë.

“Presidentja e Kroacisë, do të jetë poashtu ai nga Shqipnia si dhe do të vinë përfaqësues nga të gjitha anët e botës nivele të ndryshme”, ka thanë Nurellari n’emisionin Politikë në Tribuna Channel.
Nurellari ka tregu se kjo ceremoni e cila do të zhvillohet ditën e Premte do të zgjasë 50 minuta.

Shperndaje në: