Qe si ka me qenë moti sot dhe 5 ditët në vazhdim (foto)

Sot, mbi vendin tonë, parashihet me mbajtë mot me vranësina të pjesshme të cilat ma të theksueme munden me qenë n’orët e mesditës. Temperaturat do të sillën në mes 14 e 28 gradë Celsius.

Edhe nesër parashihet me mbajtë mot me vranësina të pjesshme, por ato ma të theksueme do të jenë n’orët e mbramjes.

Temperaturat nuk pritet me shënue ndryshime, ato do të lëvizin në mes 14 e 28 gradë Celsius.

Gjykue simbas ecunive aktuale sinoptike, gjatë tanë javë do të kemi mot me pak vranësina e me ma shumë çaste me diell.

Temperaturat do të sillën në mes 14 e 33 gradë Celsius.

Fundjava pritet me qenë ma e freskët.