Qeveria serbe deklarohet për mundësinë e shkarkimit të Vulin

Çdo ndryshim në qeverinë serbe nuk ka me u negociue përmes mediave, asht thanë për ‘Politika’ nga kabineti i kryeministres, Ana Brnabic.

“Kryeministri serb me shumë kujdes ndigjon dhe ndjek komentet e publikut, por nuk ka me marrë vendime nën presion”, asht thanë në nji deklaratë nga Zyra e Kryeministres, Brnabic.

Deklarimi asht ba mbas publikimit të informacioneve jozyrtare, në të cilat përmendeshin emnat e dy ministrave që munden me u shkarkue, Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin, si dhe ai i Kulturës, Vladan Vukosavjlevic.

Lexo edhe:

Ky ministër në Serbi po shkarkohet për shkak të hajnisë

Shperndaje në: