Qollaku: Nëse bahet koalicioni AAK-Nisma-AKR, kemi situatë të re politike

Adrian Qollaku i Gazetës Blic ka fole per deklaratat ne lidhje me zgjedhjet e parakohshme.

Ai ka thane se LDK nuk po don me u inkuadrue ne kete debat.

“Asht nji far lufte ndermjet Thacit dhe Veselit se kush asht shefi ketu”, tha Qollaku ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

Ai tha se ne baze te burimeve te tyne, Thaci i ka garantue Mustafes se deri ne Mars te vitit 2017 nuk ka me pase zgjedhje, ndersa PDK mendon per ne Dhetor.

Qollaku ka vlersue se nese PDK’s kane me ju prek disa njerez te fuqishem ne procese gjyqesore, kjo ka me refelektue te kjo parti ne zgjedhje, raporton Rrokum.TV

Ai ka komentue edhe koalicionin e mundshem AAK-NISMA-AKR, tue thane se, mundet me qene nji koalicion serioz, munden me dal nalte ne zgjedhje. Madje, ai ka thane se keto tri forca politike nese bahen ne nji parti, munden me dal si partia e dyte ne zgjedhje./Rrokum.TV