Qysh e mbron privatesine drejtori i FBI?

comey

James Comey, drejtor i FBI, si mysafir ne Universitetin Kenyon ne Ohio, kallxon per menyren se si e mbron privatesine e tij ne llogarite e internetit.

‘Kete gja e kam pa nji dite ne lajme dhe kam vendose vet me i ndryshue te dhanat. Kam pa se dikush ma i mençun se une vendosi ngjites para kameres’, thote Comey.

Ai tregon se nuk asht e paarsyeshme me u brengos per web kamerat, me qene se shume perdorues te llap-topave nuk jane te vetedijshem se dikush nga larg, pa dijen e tyne, mundet me aktivizu kameren me i vezhgue ose pergjue.

Ne fund, vet Comey pranon se ne te kaluemen ka hack’ue kamerat e personave te dyshimte.