Qysh kena me pase motin keto 5 dite qe vijne

moti

Si pasojë e depërtimit të fushave anticiklonike me origjinë afrikane mbi vendin tonë, krijohen kushte që gjatë këtyne pesë ditëve me pase mot kryesisht me diell dhe intervale me re kalimtare.
Temperaturat minimale kane me qene ndërmjet 1-5 gradë te  Celsit, kurse maksimalet e ditës kane me lëviz ndërmjet 15-22 gradë te Celsit.

Ka me fry erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-6m/s.