Rama: BE ma në fund po çlirohet nga turpi

Mbas propozimit të Komisioni Europian, që i sugjeron Bashkimit Europian dhe Parlamentin Europian heqjen e vizave për Kosovën, ka reague kryeministri shqiptar Edi Rama.

Rama shprehet se mbas anëtarësimit n’UEFA, Kosovës i vjen nji lajm tjetër i gezueshëm.

Ai ka theksue se me këtë vendim BE, ma në fund po çlirohet nga turpi.
Rama ka kritikue gjithnji qendrimin e BE’s, ku në shumë raste i ka kerkue që të kishte tjetër qasje në lidhje me vizat për shtetin e Kosovës.

 

ramavizat

 

 

 

 

 

 

Shperndaje në: