Rama takim me Guterres, foli edhe për Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka zhvillue nji takim me shefin e Organizatës së Kombeve të Bashkueme, Antonio Guterres.

Shefi i OKB’s përgëzoi Shqipninë në arritjen e objektivave dhe integrimin e vendit, avancimit të Qëndrueshëm në Strategjinë Kombëtare për Zhvillim, banë te ditur agjencia  e lajmeve ‘Presheva jonë.

Ata shkëmbyen pikëpamje mbi situatën politike dhe të sigurisë në të gjithë Ballkanin Perëndimor.

Simbas të njajtave burime, Rama me zyrtarët e naltë të OKB’s ka folë edhe për Kosovën, anëtarësimin e saj në UNESCO dhe organizata te tjera ndërkombëtare.

Image

Shperndaje në: