Rama thërret Asamblenë e PS, qe emnat e mundshëm të qeverisë së re të Shqipnisë

Sot PS në Shqipni ka me mbledhë Asamblenë e Përgjithshme, në orën 10:00.

Burime te besueme, shkruen 360grade.al, tregojnë se Edi Rama e ka hartue strukturën e qeverisë së re dhe emnat e ministrave.

Qe emnat për ministra:
Ministër i Mbrojtjes : Saimir Tahiri
Ministër i Punëve të Mbrendshme: Fatmir Xhafa
Ministër i Punëve të Jashtme: Ditmir Bushati
Ministre e Integrimit: Milena Harito
Ministër i Financave dhe Ekonomisë: Arben Ahmetaj
Ministër i Transportëve: Taulant Balla
Ministër i Energjitikës: Damian Gjiknuri
Ministre e Arsimit dhe Kulturës: Mimi Kodheli
Ministre e Shendetsisë: Ogerta Manastirliu
Ministër i Mjedisit dhe Turizmit: Blendi Klosi
Ministër i Drejtësisë: Vasilika Hysi
Ministër i Bujqësisë: Erion Braçe
Ministre e Mirëqënies Sociale: Olta Xhaçka
Ministre Shteti: Elisa Spiropali