Ramush Haradinaj: Ofruem partneritet e jo shkrimje!

rambooo

Lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka mohue se koalicioni AAK – Nisma ka damtue kauzën opozitare në vend.

Në këtë intervistë për “Epokën e re” Haradinaj ka thanë se ky koalicion parazgjedhor ka fuqizue opozitarizmin në vend.

Ai ka thanë se nuk po mund t’i kuptojë pse perfaqësuesit e Levizjes Vetëvendosje! japin deklarime se AAK, tue synu bajraktarizmin, damtoi opozitën e bashkueme.

Haradinaj ka ba me dije se bashkëpunimi në mes të AAK’s dhe Nismës ka për qëllim shtimin e presionit ndaj pushtetit për t’ja kthye mandatin qytetarit.

“Ky koalicion asht nji vazhdim i nji bashkëpunimi ekzistues, i cili asht produkt i nji rrugëtimi të deritashëm dhe i domosdoshmënisë si të jemi të bashkuem.

Pra nuk mendoj se ky bashkëpunim asht ndonji damtim, por ky asht nji hap përpara për ta fuqizue opozitën në Kosovë”, ka thanë Haradinaj.

Shperndaje në: