Ramush Haradinaj e ‘godet’ fort Isa Mustafën, qe pse!

Kreu i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në nji intervistë për KosovaPress tha se Aleanca ka me marrë pjesë në debatin e 3 Gushtit, ku pritet me u diskutue për demarkacionin me Malin e Zi.

Haradinaj tha se edhe pse nuk asht ma deputet i Kuvendit të Kosovës, ai ka me marrë pjesë në debatin e së Merkurës, tue e kundërshtue versionin që asht paraqit deri tash për demarkacionin.

Kreu i AAK’s, nuk pret që do të ketë ndonji ndryshim gjatë dhe mbas këtij debati.