Reagon Nisma, thotë se nuk u shue as në Viti, e as në Ferizaj e Drenas

nisma.jpg

Partia Nisma për Kosovën reagoi për lajmin se dega e kësaj partie në Viti asht shue.

Përmes nji komunikate, Nisma thotë se dega e kësaj partie s’asht shue as në Viti, as në Drenas dhe as në Ferizaj.

Nisma për Kosovën nuk është shuar as në Viti, as në Ferizaj dhe as në Drenas. Largimet nga këto degë janë lëvizje të individëve në kuadër të rirreshtimeve që janë duke ndodhur në skenën politike të Kosovës. Prosesi i zgjedhjeve të brendshme i cili do të kulmojë me mbajtjen e kongresit të parë zgjedhor më 25 qershor 2016, do ta nxjerr Nismën edhe më të fortë”, thuhet ne komunikate.

Shperndaje në: