Rebelët prorus vrasin 5 ushtarë ukrainas

 

Ushtria ukrainase thotë se 5 nga ushtarët e saj janë vra në veri të Donetsk

Rebelet separatist proruse vrasin 4 ushtare ne pritë afer qytetit Avdiivka, kurse i pesti vdes kur shkel ne mina.

Zadhanesi i ushtrise ukrainase konfirmon vdekjen e ushtareve dhe thote se ne mengjesin e te hanes disa rebele sulmuen ushtaret ne te njajten zone, dhe dy nga rebelet ishin vra.

 

Mbiqkyresit nderkombetare nga OSBE ishin ndalue me shkue ne disa zona te konfliktit.

Te dyja anet jane larg nga plotesimi i marreveshjes paqesore te Minskut.

Shperndaje në: