Reforma në drejtësi, Hahn ju shkruen letër Rames, Metes dhe Bashes

Nji ditë para votimit në Kuvend të reformës në drejtësi, eurokomisioneri Johannes Hahn u ka dergue nji letër krenave të politikës shqiptare.

Letra e komisionerit Hahn ju asht dërgue kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit Ilir Meta dhe kreut të opozitës Lulzim Basha.

Në letrën e Hahn shkruhet se roli i ONM duhet të ketë bazë ligjore të qendrueshme në Kushtetutë.

 

1-hahnlletraaa

Shperndaje në: