Rikthehet dimni n’mes pranvere!

motiii

Për disa ditë duhet t’i themi lamtumirë pranverës dhe temperaturave të ngrohta.

Reshjet e shiut dhe temperaturat e ulëta, do të jenë ato që do të mbizotnojnë në të gjithë territorin e vendit.

Temperatura minimale ka me shenue 7 gradë celsius kurse ajo maksimale 15 gradë.

Moti i ftohtë po përshkon edhe pjesën e Europës.

Në Zvicër, Suedi dhe Finlanda kishte edhe reshje të borës.

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e borës ishin edhe para dy viteve në Kosovë.

Shperndaje në: