Rrëfim emocional i Korab Sejdiut se pse po vazhdon me jetue në Kosovë mbas tana padrejetësive që i ka përjetue në Kosovë

Korab Sejdiu ka kallxue se momentalisht asht tue vazhdue punen ne shoqnine e avokateve, kur asht pyet nga drejtuesi i Rrokum Roll, Fidan Jupolli, se me çka po merret ne Kosove, mbas tana atyne shantazheve e linçimeve publike qe i jane ba nga ish partia e tij.

“Une jam shtetas amerikan dhe mundem me shkue kur te due, per dallim prej shume qytetareve qe deshirojne me dale, por nuk munden. Madje, kam oferta te ndryshme me punue ne SHBA, por nuk due me qene shembull per femite qe, posa te sfidohesh me diçka, me heq dore”, ka rrefye Sejdiu, raporton Rrokum.TV

Ai ka thane se nese krejt e leshojme kete vend, atehere kush me mbete ne kete vend per me punue e me vazhdue ‘betejen’, te cilen ai e ka quejt ‘beteje shpirtnore’./Rrokum.TV

 

 

Shperndaje në: