Rritet numri i viktimave n’Itali, raportohet për 45 të vdekun

Tërmeti që shkatërroi Italinë qendrore gjatë tri goditjeve të forta, ka lanë dheta të vdekun dhe fshatna të tana të rrafshueme e pa energji elektrike.

Simbas websit’it italian “Tgcom 24”, bilanci deri tash shkon në 45 të vdekun, 35 prej të cilëve në Amatrice.

Shperndaje në: