Salihaj: LDK deshtoi me ja ndale krimin PDK’s, po ja zgjati jeten, kjo u vertetu me pergjimet!

Nuk e kuptoj pse po hesht Krymenistri mbas buplikimit te pergjimeve

Adem Salihaj, deputet i LDK’s ka thane se ende nuk ka vendos se si ka me veprue per Demarkacionin, tue shtue se ende nuk e kane pa marreveshjen dhe po e pret tryezen e 3 Gushtit.

Salihaj ka thane se nuk ka me votue nese Demarkacioni nuk asht ne rregull, tue shtue se ka fitue tashma bindjen e plote se kjo marreveshje nuk asht ne rregull.

Ai ka thane se nese nuk e votojne kete marreveshje, qytetaret e vendit kane me i kuptue ngase ata po mbrojne territorin e vendit per te cilet jane sakrifikue shume  breza.

Deputeti i LDK’s keto komente i ka ba n’emisionin Rrokum Roll me Fidan Jupollin.

Per ma shume shihne videon e masiperme.

Shperndaje në: