Sanders dhe Trump fitojnë ne West Virginia

 

Hillary Clinton asht ngusht me Sanders në garën e demokratëve për nominim presidencial.

Bernie Sanders fiton garen demokratike ne West Virginia (Uest Virgjinia)per nominim presidencial, njoftojne mediat amerikane.

Sanders, senator i Vermontit ndjek rivalen Hillary Clinton ne shumicen e garave per delegate, mirepo kjo fitore i jep ma shume shpresa.

“Na kemi me luftue deri ne voten e fundit’, tha Sanders ne fjalimin e tij mbas fitores qe po ashtu sulmoi republikanin Donald Trump, i cili u shpall fitues ne West Virginia dhe Nebraska.

 

Shperndaje në: