Schulz pranon humbjen në zgjedhjet federale në Gjermani

Kryetari i Partisë Social-Demokrate në Gjermani, Martin Schulz, tashma ka pranue humbjen në zgjedhjet federale gjermane.

Schulz ka falenderue përkrahësit dhe punëtorët e partisë dhe gjithë kandidatët, tue i veçue socialistët e ri.

“PSD qartazi nuk ka arritë me kënaqë bazën e partisë sonë”, ka thanë Schulz.

Shperndaje në: