Arrihet marrëveshja, seanca nesër në orën 10:00 (dokument)

PANA dhe minoritetet mbas shumë negociatash të zhvillueme gjatë ditës dhe në mbramje, janë dakordue për ndamjen e dikastereve.

Burimet e Indeksonline të afërta me takimin kanë konfirmue se marrëveshja asht finalizue dhe se seanca konstituive e Kuvendit ka me u mbajtë nesër.

“Po shpresojmë që ajo ka me u thirrë nesër për në orën 10:00, sepse marrëveshja asht finalizue”, ka thanë nji zyrtar i naltë i PAN’it.

Shperndaje në: