Sela: Prostitucioni politik i BDI, joshes per Gruevskin dhe Zaevin

“Po te kishin moral ne politikbamje, gjendja e shqiptareve ne Maqedoni kishte me qene ndryshe”, tha Zijadin Sela, kryetar i Levizjes per Refoma ne PDSH.

“Nuk du me u marre me ate moment te nji bisede telefonike, nuk mundem me thane a asht shantazh a çka. Ne qofte se asht shantazh … kush qenka ky…asht Qeveria qe i ka ba? Jane sherbimet sekrete?”, tha ai, tue shtue se tash asht dilema se pse BDI vazhdon me mbajte gjalle kete koalicion.

E per terheqjen e BDI’s nga qeverisja, Sela tha se ky asht nji mashtrim tjeter i Qeverise.

Sela tha se tendencat per me i njollose shqiptaret, po bahet edhe nga partneri shqiptar i koalicionit qeverises.

Ai tha se ne baze te sondazheve, PDSH ka arrite me mposhte BDI, tue shtue se zgjedhjet ne Maqedoni jane manipulim.

“Na duhet me mbrojte nji sistem qe asht kunder shqiptareve te Maqedonise”, tha nder tjera ai.

 

Shperndaje në: