Selimi: 46 mije veterane s’jane kurgja, nese shkojme ne zgjedhje ka me u dyfishue numri i veteraneve!

Rexhep Selimi prej Vetevendosjes ne nji lidhje telefonike per Rrokum Roll ka thane se askush nuk mundet me mohue se tashma numri i veteraneve asht dyfishue.

“Ky numer nuk asht definitiv, dhe ka me u tentue qe para zgjedhjeve me u rrite ende”, tha Selimi.

Ai ka theksue se njerezit qe kane ndihmue lirine dhe luften e Kosoves jane 1 milione qytetare por kur bahet fjale per struktura ushtarake te organizueme  46 mije, 70 mije apo 100 mije veterane nuk ka pase mundesi me qene luftare ne lufte.

Selimi ka thane se na nuk kemi arrite me pase ma shume se 20 mije ushtare ne lufte.