Selimi të parëve të PDK: Nesë flasim ma shumë, ku keni me fut kokën ?!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi përmes nji shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka shkrue për polemikat e zhvillueme ndaj komandantëve të UÇK’s.

Ai shkruen se nuk ka luftë në mes komandantëve, por ka luftë kundër të vërtetës së UÇK’s, e cila simbas tij asht e sponsorizueme nga ata që “e gjuejnë gurin dhe e fshehin dorën”.

Tue iu drejtue të “parëve” të PDK’s, Selimi shkruejti “Po sikur të flasim ma shumë? Ku keni me fut kokën”
Qe postimi i plotë i Selimit në Facebook:

“”PËRPLASJA-LUFTA NË MES KOMANDANTËVE”?
Pas datës 26 Shkurt, kur kandidatit për President iu adresova me një fjali të vetme , si zakonisht ai heshti.
Por në “mbrojtje” të tij i aktivizoi (sipas sipas kronologjisë): 1.Ganimete Musliun, 2. Ramiz Lladrovcin, 3. Gani Gecin dhe 4. Gani Kocin.
E, ku është lufta në mes Komandantëve këtu? Prej kur Ganimete Musliu Komandante? Prej kur Ramiz Lladrovci Komandant? Prej kur Gani Geci Komandant? Prej kur Gani Koci Komandant? (Bile ky i fundit sepaku ka qenë një ushtar i UÇK-së e përherë i PDK-së)
Këtu nuk ka luftë në mes komandantëve! Këtu ka luftë kundër të vërtetës së UÇK-së e sponsorizuar nga ata që e “gjuajnë gurin dhe e fshehin dorën” dhe për këtë temë nuk përgjigjen vetë por nxjerrin të tjerë që t’ia ulin nivelin e temës.
O ju të “parët” e PDK-së, bëhuni trima e nxjerreni kokën, së paku një herë ne jetë!
Një fjali e vetme në Kuvend iu alarmoi. Po sikur të flasim më shumë? Ku do ta fusni kokën?”

Shperndaje në: