Serbi: Ndalohet automjeti që transportonte ilegalisht 43 mijë tableta nga Kosova

Gjatë nji kontrolli të detajuem të nji mjeti transportues në Serbi janë gjete 43.000 tableta të ndryshme tue u transportue nga Kosova, shkruen Radio Kontakt Plus

Në qytetin Bugotovac në rrugën Kralevë-Rashkë, policia ka ndalue nji mjet transportues dhe mbas kontrollimit të tij në nji terminal doganor janë gjete mallnat ilegale, thuhet në nji komunikatë për media të Administratës Tatimore serbe,