SHBA: Protesta, mbas fitores së Trump

Mija njerez kane dale ne rruge per me protestue mbas fitores se Donald Trump si president i SHBA’ve.

Protestuesit kane mbajte parulla anti Trump, tue vershue udhet e qytetit dhe tue protestue edhe para Shtepise se Bardhe, shkruen CNN, transmeton Rrokum.TV

“Nuk je presidenti im, jo sot”, ishin thirrjet e protestuesve.

Ne qytetet nga Bostoni e ne Los Angeles, protestuesit u mbledhen te Merkuren ne mbramje per me protestue dhe kontestue rezultatin e zgjedhjeve presidenciale, te cilat e ban fitues miliarderin Trump si president i SHBA’ve.

Deri ne 5000 njerez kane protestue edhe ne New York./Rrokum.TV