Shefi i UNMIK, në Beograd, i raporton Vucic’it për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, u takue sot në Beograd me shefin e UNMIK Zahir Tanin, për me diskutue situatën aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë para Këshillit të Sigurimit më 16 Gusht, raporton Tanjug, transmeton Indeksonline.

Në këtë takim ka me u paraqite nji raport tremujor për punën e UNMIK’ut.