Sherifi: VV ju bind thirrjes se Veselit per Kuvend! Imagjinoni sikur t’ishim na ne vend te tyne!

Bilall Sherifi, Nisma, ka thane se ata nuk kane marreveshje me Vetevendosjen dhe e vetmja gja qe po kerkohet asht me shkue vendi ne zgjedhje te parakohshme.

Sherifi keto komente i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin.

Ai ka thane se Vetevendosje me kthimin ne Kuvend, ju ka bind thirrjes se Kadri Veselit.

Sherifi u shpreh i bindun se vendimi per Demarkacionin duhet me u marre parasysh vetem ne perputhje me interesin e vendit.

Ai ka permend se Demarkacioni ka me sjell probleme te medhaja dhe nji vendim i tille ka me prishe rrugen europiane te Kosoves.

Simbas tij, vendit i duhet nji marreveshje ne perputhje me Kushtetuten dhe me marreveshjen me Malin e Zi.

Sherifi ka thane se ma mire kjo Qeveri le ta udheheq vendin edhe nji vjet, se sa me ratifikue kete marreveshje.