Shihni video të tërmetit në Meksikë (video)

Nji tërmet i përshkruem nga presidenti i Meksikës, si ma i forti në vend në nji shekull, ka goditë brigjet jugore tue mbytë të paktën gjashtë persona.

Epiqendra e tërmetit 8.1 ballë i shkallës Rihter kishte si epiqendër jug-perëedimin e qytetit Pijijiapan.

Tërmeti u ndje në Mexico City, me ndërtesa që lekundeshin dhe njerëzit që dilnin n’udhë.

Shperndaje në: