Shkencëtarët zbulojnë medikamentin e rinimit

Shkencetaret kane gjete eliksirin e rinimit..per mije, dhe kane me fillue testin edhe te njerezit.

Gjetjet ne brokoli dhe kastraveca kane ba qe me pase efekte anti-plakje te mijte dhe gjithashtu mundet me funksionue edhe te njerezit, transmeton Rrokum.TV.

Studiuesit filluen investigimin ne vetite e nji proteine te quejtun NAD, e cila perfshihet ne prodhimin e energjise ne trup.

Eksperimenti te mijte e moçem ka dhane efekte te dobishme, cka ka ba qe niveli i tyne fizik asht rrite, dendesia e muskujve dhe ashtit asht permiresue, sistemi imunitar dhe melcia kane pase performance ma te mire, si dhe shikimi i tyne asht permiresue dhe kane pesue humbje ne peshe./Independent

 

Shperndaje në: