Shokon kryetari i Listës Serbe: I jemi falenderues Rusisë së Putinit…

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakic, dhe drejtori i të ashtuquejtunës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, sot kanë shkue në Moskë.

Në Moskë ata kanë me u takue me nji delegacion të naltë të partisë në pushtet, Rusia Unike, ku kanë me bisedue edhe për zgjedhjet lokale në Kosovë.

“Lista Serbe i asht falënderuese mbështetjes që e merr nga Rusia e Bashkueme e Putinit”, ka thanë Rakic para takimit të sotëm, thuhet në nji njoftim të kësaj Liste.

 

Shperndaje në: